بذر فضای باز

بذر هندوانه یامی
بذر هندوانه
بذر گوجه هیبرید آریسا
بذر گوجه فرنگی
بذر خیار هیبرید اکسلو
بذر خیار
بذر خربزه هیبرید زردیس
بذر خربزه
بذر کاهو استاندارد پاریس ایسلند COS-MT
بذر کاهو
بذر فلفل هیبرید تند شیدا
بذر فلفل تند
بذر فلفل دلمه استاندارد کالیفرنیا واندر
بذر فلفل دلمه ای
بذر کدوی هیبریدی یسنا
بذر کدو
بذر فضای باز
بذر هویج
بذر فضای باز
بذر بادمجان
خرید بذر کلم
بذر کلم
بذر گل کلم اصفهان
بذر گل کلم
بذر فضای باز
بذر پیاز

بذر صیفی جات فضای باز

ریحان سبز ایلیا به طور انحصاری فروش بذر خارجی برند آپولو را در کل کشور عهده دار می باشد که این شرکت یکی از شرکتهای فروش بذر و صادرات آن به کشورهای دیگر می باشد.
به طور خلاصه بذرهای صیفی جات این مجموعه شامل بذر گوجه فرنگی زودرس، بهترین بذر هندوانه صادراتی، بذر خیار، کدو، کلم، گل کلم، پیاز، هویج، خربزه، فلفل تند، فلفل دلمه ای و بادمجان می باشد. این بذرها هر کدام به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

محصولات این شرکت مستقیما از شرکت تولید کننده بذر آپولو آمریکا تامین می گردد که بد نیست کمی درمورد تاریخچه این شرکت بدانید تا با اطمینان بیشتری خرید کنید. 

آپولو سیدز از سال 2009 خدمات و محصولات عالی را به مشتریان ارائه داده است. خدمات و کیفیت محصولات با داشتن بذرهای استثنایی و خدمات حرفه ای در کل مراحل ، تمرکز اصلی این شرکت است. بذرهای آپولو توسط تیمی از متخصصان به دقت، آزمایش و انتخاب می شوند تا اطمینان حاصل شود که بذرهایی با عملکرد بالا و با کیفیت دریافت میکنید.

تیم این شرکت از متخصصان تقویت بذر به ارائه بهترین راه حل ها برای رفع نیازهای بازار شما اختصاص داده شده است. محصولاتی که ما برای افزایش بذر انتخاب می کنیم تحت شرایط مختلف محیطی و جغرافیایی آزمایش می شوند.

بذر صیفی جات فضای باز
بذر صیفی جات فضای باز
کنترل کیفیت: محصولات ما از تولید تا زمین های شما به دقت آزمایش می شوند. آزمایشگاه ما به منظور اطمینان از استثنایی بودن و عملکرد بالا بذرها،DNA ، IEF، جوانه زنی، خلوص، نیرو و سایر آزمایشات دانه گسترده را درگیر می کند.
فروش بذر فضای باز
APOLO
seeds

ریحان سبز ایلیا فروش بذر صیفی جات فضای باز

ریحان سبز ایلیا مانند هر فروشگاه بذر، بذرهایی را ارائه می دهد که معمولا این بذرها شامل دسته صیفی جات هستند. بذرهای هندوانه شامل هندوانه ی استاندارد کریمسون سوئیت، بذر هندوانه هیبرید مگا، هندوانه هیبرید یلدا و هندوانه یامی می باشد.
بذر گوجه فرنگی شامل گوجه سوپر چف استاندارد، گوجه هیبرید آریسا، هیبرید ایلیا 5385 و گوجه هیبرید برنا می باشد. بذر فلفل تند شامل فلفل قلمی ایلیا 2431 و هیبرید تند شیدا می باشد که در حال حاضر این گروه بندی را شامل می باشد و به زودی شامل محصولات دیگر نیز خواهد شد.

سفارش خرید بذر

کاربران و هموطنان گرامی از سرتاسر کشور می توانند درخواست خرید بذر خارجی و یا خرید بذر صیفی جات را با شماره تلفن های شرکت ثبت نمایند و همکاران ما در بخش فروش آماده ارسال بسته های سفارشی شما خواهند بود. هموطنان گرامی باید اطمینان داشته باشند که فروش بذر صیفی جات می تواند در حال حاضر با تماس صورت بگیرد و در آینده ای نزدیک شما می توانید سفارش خود را از طریق سایت ثبت کنید. همچنین برای ثبت خرید بذرهای سفارشی شما، از طریق واتس اپ نیز آماده خدمت رسانی هستیم. فروش بذر میتوان به صورت فروش عمده بذر و یا به صورت خرده باشد. این بذرها شامل بذر فلفل قلمی تند، بذر کاهو پیچ و کاهو رسمی، بذر هویج، بذر گل کلم اصفهان، بذر کدو سبز، بذر خربزه ملون، بهترین بذر کلم پیچ سفید، بذر پیاز، بذر فلفل دلمه ای سبز ، بذرهای گلخانه ای شامل بذر بادمجان گلخانه ای، بذر گوجه گلخانه ای، بذر خیار گلخانه ای و بذر فلفل دلمه ای گلخانه ای می باشد.

بذر صیفی جات هیبرید

بذرهای هیبرید، بذرهایی هستند که از دو والد خود گرفته می شوند و بهترین نوع خود هستند. یعنی در بذرهای اصلاح شده، سعی میشود که بهترین صفات منتقل شوند. این بذرها از نظر زمان برداشت به سه دسته زودرس، میانرس و دیر رس تقسیم می شوند.

بذر صیفی جات فضای باز
بذر صیفی جات فضای باز

مراحل کاشت بذر صیفی جات فضای باز

کاشت یک بذر صیفی جات شامل سه مرحله می شود:

  • کاشت
  • داشت
  • برداشت

مرحله کاشت شامل آماده سازی زمین می باشد که ابتدا زمین را شخم زده و آماده می کنیم. بعد از شخم زدن مطمئنا زمین دارای کلوخ های درشت می باشد که سعی می کنیم با دیسک زدن، جوب زدن و کودریزی زمین و خاک را ورزیده کنیم. دیسک زدن به معنای ریز کردن کلوخ های درشت می باشد. جوب زدن شامل ایجاد شیار در سطح زمین است و کودریزی شامل کودهای طبیعی، کود دامی و کود مرغی است. کود دامی به همراه گوگرد و کود سیاه(کود فسفات) به روی زمین ریخته می شود. کود ریزی میتواند توسط دست یا دستگاه انجام شود.

در هر هکتار 4 تا 6 تن کود دامی ریخته می شود. سپس تیپ کشیده می شود. پس از آن مرحله کاشت بذر می باشد. در کاشت اکثر محصولات کشاورزی و صیفی جات، بذر را به طور مستقیم می کاریم. اما در برخی از محصولات برای افزایش بازدهی و یا اگر در منطقه ای باشیم که از نظر اب و هوایی مساعد نباشد، بذر را نشاء کرده و می کاریم. مانند گوجه فرنگی، که اصطلاحا به آن تولک گیری گفته می شود. تولک گیری بدین شکل است که یک بذر را در یک فضای بسته کشت میکنیم، پس از آنکه بذر به یک اندازه ای از رشد و مقاومت خود رسید به زمین مورد نظر منتقل می گردد.

گوجه، بادمجان، پیاز و هندوانه را نیز می توان به روش بالا کشت کرد. اما در مورد هندوانه و خربزه صلاح است که این بذرها به طور مستقیم در فضای باز کشت شوند. در روش تولک گیری بذر باید 2 تا 3 سانتی متر داخل خاک قرار گیرد و به فواصل 50سانتی متر انجام می شود. این فاصله نهایتا میتواند تا 80 سانتی متر باشد. گوجه فرنگی را باید با فواصل کمتر کاشت اما هندوانه و خربزه را با فاصله بیشتر کشت می کنند.

بذر صیفی جات
بذر صیفی جات

در این مرحله گاها برای اینکه طول فاصله ی زمان بین کاشت و برداشت کم شود، پلاستیکی روی مالچ کشیده می شود که به آن تونل گفته می شود. این پلاستیک ها موجب می شود که نور فرابنفش بیشتری به گیاه تابیده شود، در نتیجه مقدار نوری که در روز جذب می شود، بیشتر می شود و در شب هم موجب می شود که این گرما با زمان طولانی تری به محیط اطراف برگردانده شود. این کار موجب می شود طول زمان برداشت زودتر فرا برسد.

شرکت ریحان سبز ایلیا مفتخر است که اولین شرکتی ست که تکنیک ذکر شده را در ایران اجرا کرده است!

مرحله داشت بذر صیفی جات

از زمان چهاربرگی شدن گیاه تا زمان برداشت را داشت می گویند. 

آبیاری: آبیاری به بذرها بسیار اهمیت دارد. در فصل گرما، آبیاری بیشتری با فواصل کمتری انجام می شود. هندوانه و خربزه طول زمان ابیاری کمتری دارند. برای مثال وقتی بار می ریزد هر 48 ساعت یکبار باید آبیاری شوند. در کل در تمام گیاهان، زمان گل دادن گیاه طول زمان آبیاری بیشتر می شود که گل تبدیل به میوه شود. سپس این طول زمان کاهش پیدا میکند. برای مثال در استان های گرم جنوبی مثل سیستان و بلوچستان یا ایرانشهر، به خاطر گرمای زیاد هر روز آبیاری انجام می شود. این کار انجام می شود که گل ها ریخته نشوند. 

گوجه، کلم و بادمجان مقدار آب کمتری نیاز دارند. این آبیاری میتواند به شکل جوبی و یا آبیاری قطره ای انجام شود. 

فروش بذر صیفی جات خارجی
فروش بذر صیفی جات

نور مورد نیاز صیفی جات

نور به میزان کافی باید به تمام محصولات کشاورزی بتابد.

آفات و بیماری های بذرهای صیفی جات

عمده ی بیماری های صیفی جات، بیماری قارچی شامل بوته میری، سفیدک سطحی و سفید داخلی است. در گیاهانی که کاشته می شوند احتمال اینکه از طریق ریشه دچار قارچ شوند زیاد است. به قارچی که ریشه را درگیر میکند بوته میری می گویند. مانند پتیوم و فوزاریوم. این قارچ ها انواع زیادی دارند که ما توسط ترکیبات قارچ کش آن را مهار می کنیم. اما بهتر است قبل از درگیری گیاه با قارچ ها از ابتلا گیاه به قارچ پیشگیری شود. برای پیشگیری از ترکیباتی مثل گوگرد یا فسفات استفاده می شود.هر محصولی بیماری ها و آفات خاص خود را دارد برای مثال بذر خیار  ممکن است دچار سفیدک سطحی شود. بذرهای گوجه فرنگی بعد از کاشت امکان دارد دچار توتا شوند.

بذر صیفی جات خارجی
بذر صیفی جات

برداشت محصول فضای باز

زمان برداشت به چند عامل بستگی دارد:

  1. هیبرید بودن یا استاندارد بودن بذر
  2. منطقه کاشت
  3. فصل کاشت

هندوانه و خربزه معمولا 3 ماهه میرسند و قابل برداشت هستند. اما فصل و منطقه کاشت در این امر دخیل است. برای مثلا در ایرانشهر و استان سیستان و بلوچستان اگر هندوانه در پاییز کاشته شود بعد از 4 ماه برداشت می شود. اما در فصل بهار زودتر.

فروش بذر صیفی جات آنلاین

ریحان سبز ایلیا آماده ی فروش بذر به صورت آنلاین و حضوری برای کشاورزان عزیز می باشد. کشاورزان گرامی میتوانند سفارش خرید بذر را به صورت تلفنی، واتس اپ و… انجام دهند. بخش فروش شرکت آماده ی پاسخ گویی به سوالات شما بازدیدکنندگان گرامی می باشند.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن