کاشت ریحان در گلدان

ریحان یکی از متنوع ترین گیاهانی است که می توانید پرورش دهید. برگ های تازه چیده شده را می توان به سالاد، ساندویچ و سس اضافه کرد و می توان آن را برای استفاده در زمستان خشک کرد.

کاشت ریحان در زمستان

ریحان نسبت به بسیاری از بذرها سرعت جوانه زنی کمتری دارد و به طور متوسط فقط 60 درصد است. خوشبختانه، بیشتر بسته‌های بذر حاوی تعداد بیشتری از دانه‌هایی هستند که شما نیاز دارید. ریحان گیاهی در هوای گرم است و به ویژه در معرض آسیب سرمازدگی است. بذرها و گیاهان را تا زمانی که خاک گرم (65 تا 70 درجه) و آب و هوا صاف نشده است، نباید داخل زمین قرار گیرند. حتی یک شب خنک و 50 درجه بعد از مدتی رشد گیاه را کند می کند.

برای کاشت ریحان در گلدان، می توانید دانه های ریحان خود را 3 تا 4 هفته قبل از زمان کاشت در داخل خانه شروع کنید. 4 تا 6 دانه ریحان را در یک ظرف بریزید. هنگامی که نهال ها اولین مجموعه برگ های واقعی خود را نشان دادند، به 1 یا 2 بوته در هر گلدان انتقال دهید. پیوند ریحان به خوبی انجام می شود، اما گیاهان نیاز به محافظت در برابر باد و آفتاب در چند روز اول دارند.

 برای خرید بذر خربزه اینجا کلیک کنید.

برای کاشت ریحان به چه خاکی نیاز است؟

ریحان ترجیح می دهد در خاک کمی مرطوب، کمی اسیدی و با زهکشی خوب که حاوی مقدار زیادی مواد آلی است (مانند کمپوست) رشد کند. مانند بسیاری از گیاهان، ریحان تغذیه کننده سنگینی نیست، بنابراین نیازی به افزودن کود به خاک اطراف گیاهان نیست. ریحان همراه خوبی برای بذر گوجه فرنگی است، زیرا با بلوغ گیاه گوجه فرنگی سایه را تحمل می کند.

 

آموزش کاشت ریحان

در سردترین تاریک ترین روزهای زمستان، هیچ چیز مانند بوی ریحان تازه نمی تواند خاطره تابستان را در خانه زنده کند. چهار مرحله آسان زیر را دنبال کنید تا لذت پرورش ریحان در گلدان را در تمام طول سال تجربه کنید.

 

مواد لازم برای کشت ریحان بنفش و ریحان سبز در خانه:

کاشت ریحان در پاییز

– دما و نیاز آبی و نور گیاه ریحان

با یک کیسه خاک ارگانیک با کیفیت بالا و یک بسته بذر شروع کنید. من عاشق مخلوط بذر ارگانیک هستم زیرا آنقدر غنی از مواد مغذی است که حداقل تا شش هفته نیازی به افزودن کود نخواهید داشت. یک بسته دانه ریحان کافی است تا بتوانید مقدار بسیار زیادی ریحان کشت کنید. می توانید از گلدان های معمولی 10 تا 15سانتی متری برای رشد استفاده کنید. با این حال، اگر از ظروف خود آبیاری (ظروفی که به طور مرتب رطوبت را به گیاه می رسانند) استفاده کنید، خاک به طور مداوم مرطوب می ماند و گیاهان شما شادتر، سالم تر و سریعتر رشد می کنند.

ریحان در یک مکان گرم و روشن رشد می کند، مانند یک پنجره رو به جنوب که در بیشتر ساعات روز آفتابی است. اگر پنجره مناسب ندارید، از چراغ های led و لامپ های بزرگ استفاده کنید.

برای خرید بذر هندوانه کلیک کنید.

 چهار مرحله برای پرورش ریحان در گلدان 

گلدان خود را با خاک مناسب آماده کنید. مقداری دانه را در کف دست خود بریزید و سطح خاک را با چند دانه بپاشید. روی دانه ها را با لایه نازکی از خاک بپوشانید و به آرامی فشار دهید تا خاک سفت شود. به آرامی آن را آبیاری کنید.

کاشت ریحان در گلدان

1- آن را در یک پنجره گرم با نوردهی جنوبی قرار دهید. از پنجره‌ها یا مکان‌هایی که دما در شب به طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد خودداری کنید. همانطور که گیاهان رشد می کنند، گلدان ها را بچرخانید تا از خم شدن آنها به یک جهت، به سمت نور جلوگیری کنید. اگر از چراغ‌های رشد استفاده می‌کنید، یک تایمر تنظیم کنید تا 14 ساعت در روز نور ببینند. چراغ ها را چند اینچ بالاتر از نهال ها قرار دهید و همزمان با رشد گیاهان، چراغ ها را بالا ببرید. اگر گیاهان ساقدار به نظر می رسند، چراغ ها را نزدیک تر کنید. اگر لکه‌های سفید روی برگ‌ها می‌بینید، نورها خیلی نزدیک هستند. نهال‌های ریحان را با قیچی نازک کنید از قیچی برای نازک کردن نهال‌های شلوغ استفاده کنید.

3-خاک را مرطوب نگه دارید، اما خیس نشوید. اگر گیاهان هنگام رشد شلوغ به نظر می رسند، از قیچی برای نازک کردن آنها استفاده کنید. نهال های اضافی را در خط خاک خرد کنید و آنها را در سالاد میل کنید.

کاشت ریحان در گلدان

4- یک ماه پس از کاشت ریحان، می توانید با کشیدن دست روی برگ های کوچک از عطر ریحان لذت ببرید. دو ماه پس از کاشت، ممکن است به اندازه کافی برگ ریحان داشته باشید تا سالادهای تازه درست کنید و دوستان خود را تحت تاثیر قرار دهید! اگر رنگ برگها سبز کم رنگ به نظر می رسند، استفاده از کود مایع را شروع کنید. برای برداشت مداوم، هر چند هفته یک بار یک دسته بذر بکارید.

میتوانید فیلم کاشت ریحان را در سایت اپارات یا یوتیوب نیز تماشا کنید. کاشت ریحان در زمستان یا پاییز میتواند انجام بگیرد. با کشت ریحان در خانه میتوانید همیشه این گیاه سبز و خوش عطر را در منزل خود به همراه غذاهای مختلف میل کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن