کاشت بذر در خانه

بسیاری از زیبایی های منظره طبیعت جای خود را به مناطق پرجمعیتی داده است که کیلومترها از مراکز شهری فاصله دارند. این آلودگی بصری همه ما را تحت تاثیر قرار می دهد و ما را با اشتیاق برای ارتباط نزدیک تر با طبیعت رها می کند. ما حدود 90 درصد از زمان خود را در داخل خانه می گذرانیم. گیاهان داخلی یک راه ایده آل برای ایجاد محیط های جذاب و آرام و در عین حال تقویت حس خوب ما هستند. علاوه بر این، گیاهان آپارتمانی می توانند یک سرگرمی رضایت بخش باشند و می توانند به تصفیه هوای خانه ما کمک کنند. گیاهان سرپوشیده نه تنها دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل می کنند، بلکه بسیاری از آلاینده ها را نیز به دام می اندازند و جذب می کنند. بسیاری از این ترکیبات شیمیایی که از طریق فرآیندی به نام «گاز زدایی» در هوای ما منتشر می‌شوند، از وسایل روزمره موجود در خانه‌ها و دفاتر ما می‌آیند.

برای اینکه یک باغبان موفق داخلی باشید، باید بدانید که چگونه محیط داخلی بر رشد گیاهان تأثیر می گذارد و چگونه کشت با رشد گیاهان در فضای باز متفاوت است.

عوامل موثر بر رشد گیاه در خانه

رشد گیاه تحت تأثیر نور، دما، رطوبت، آب، تغذیه و خاک است.

نور:

از بین همه عوامل موثر بر رشد گیاه در فضای داخلی، نور کافی تا حد زیادی مهم ترین است. نور برای تولید غذا و زنده ماندن گیاهان مورد نیاز است. به طور کلی، هر چه نور بیشتری در دسترس باشد، غذای بیشتری برای رشد تولید می شود. نور با واحدهایی به نام شمع اندازه گیری می شود. یک فوت شمع (ft-c) مقدار نوری است که توسط یک شمع بر روی یک سطح سفید در فاصله 1 فوتی در یک اتاق کاملا تاریک پخش می شود. در خارج از منزل، سطح نور در یک روز روشن از 10000 فوت در یک منطقه آفتابی باز تا 250 فوت سانتی‌گراد یا کمتر در سایه یک درخت بزرگ متغیر است.

داشتن یک ایده کلی از میزان نور موجود در یک مکان معین در خانه بسیار مفید است. شما می توانید با یک نورسنج دستی تخمین نسبتا خوبی داشته باشید یا می توانید از یک دوربین 35 میلی متری استفاده کنید و کارهای زیر را انجام دهید:

نشانگر سرعت فیلم را روی ASA 25 و سرعت شاتر را روی 1/60 ثانیه تنظیم کنید.

یک تکه کاغذ سفید را در جایی که می‌خواهید سطوح نور را اندازه‌گیری کنید، قرار دهید، دوربین را به سمت کاغذ نزدیک کنید تا دید را پر کند، و f/stop را طوری تنظیم کنید که نوردهی صحیح را نشان دهد.

سطح تقریبی نور را از جدول 1 بخوانید.

آموزش کاشت بذر در خانه
کاشت بذر گیاه در خانه

با کمک این جدول می توانید میزان شدت نور را از هر جای خانه خود دریافت کنید. برای مثال، اگر تنظیم f/stop f/16 باشد، سطح نور تقریبی 2400 فوت-c است.

با استفاده از خوانش نور، خانه شما را می توان به چهار منطقه تقسیم کرد که دارای سطوح روشنایی زیر برای 8 ساعت در روز است:

 1. مناطق کم نور: ft-c – 75ft-c25
 2. مناطق با نور متوسط: ft-c – 200ft-c75
 3. مناطق با نور زیاد: بیش از 200 فوت-c اما نور مستقیم خورشید نیست
 4. مناطق آفتابی: حداقل 4 ساعت نور مستقیم خورشید
برای خرید بذر هندوانه کلیک کنید!

 در خانه شما، میزان نور در یک مکان معین متغیر است – وجود درختان در فضای باز (ممکن است در زمان های خاص سایه بیفتد)، برآمدگی های سقف (ممکن است در زمان های خاص سایه بیفتد)، رنگ دیوار (انعکاس)، پرده های پنجره تأثیر می گذارد. ، طول روز، زمان روز و زمان سال.

هنگام خرید گیاهان داخلی، گیاهان را برای یک مکان مشخص بر اساس سطوح نور تقریبی در نقطه انتخاب کنید. برچسب گیاه معمولاً حاوی اطلاعاتی در مورد نیاز نور گیاه است. اگر در برچسب گیاه “نور بالا” ذکر شده است اما منطقه انتخاب شده در خانه نور کافی را ارائه نمی دهد، ممکن است از منابع نور مصنوعی مانند فلورسنت و/یا چراغ های رشته ای ویژه برای تکمیل نور طبیعی استفاده شود.

افزایش تعداد ساعات قرار گرفتن در معرض نور نیز می تواند کمک کند – برای مثال، 16 ساعت نور و 8 ساعت تاریکی. این باعث افزایش تعداد ساعاتی می شود که گیاهان در طی آن نور دریافت می کنند.

در حالی که نور کافی برای رشد گیاه بسیار مهم است، نور زیاد می تواند آسیب زا باشد. گیاهان سرپوشیده بر اساس میزان نور مورد نیاز برای رشد طبقه بندی می شوند. (لیستی از گیاهان و نور مورد نیاز آنها در جدول 3 ارائه شده است.) این اطلاعات را به صورت کلی روی برچسب گیاه جستجو کنید:

 • کم: حداقل 75 ft-c – 25 ft-c، 75ft-c – 200 ft-c برای رشد خوب
 • متوسط: حداقل 150 ft-c – 75 ft-c، 200 ft-c – 500 ft-c ترجیح داده می شود
 • ارتفاع: حداقل 150 ft-c – 1000 ft-c، 500 ft-c – 1000 فوت-c ترجیحی
 • خیلی زیاد: حداقل 1000 فوت-c، 1000+ فوت-c ترجیح داده می شود

پنجره‌هایی با نوردهی شرقی در داخل خانه عموماً بهترین شرایط نور و دما را برای رشد بیشتر گیاهان داخل خانه فراهم می‌کنند زیرا گیاهان نور مستقیم صبحگاهی را از طلوع خورشید تا نزدیک به ظهر دریافت می‌کنند. خوانش شمع در این پنجره ها می تواند به 5000 تا 8000 برسد. با پیشروی صبح، خورشید مستقیم از اتاق دور می شود.

کاشتن بذر در خانه
کاشتن بذر در خانه

 

یک اتاق شرقی خنک تر از اتاق های جنوبی یا غربی است زیرا خانه گرمای تابشی کمتری را جذب می کند. نور شرق نسبت به جنوب یا غرب سردتر است و بنابراین باعث از دست دادن آب کمتری از گیاهان می شود.

برای خرید بذر بادمجان گلخانه ای کلیک کنید!

پنجره هایی با نوردهی جنوبی بیشترین تنوع را در شرایط نور و دما دارند. آفتاب کم زمستان در بیشتر ساعات روز در سراسر اتاق می تابد. در تابستان، زمانی که خورشید نسبت به زمستان دورتر از شمال است، خورشید در صبح با زاویه شدید طلوع می کند و تا ظهر در آسمان بلند می شود. نور مستقیم فقط در ظهر به پنجره جنوبی وارد می شود. اگر یک برآمدگی وسیع پنجره های بیرون را پوشانده باشد، ممکن است خورشید اصلا وارد اتاق نشود. اندازه خورشید در ظهر یک روز تابستانی ممکن است 10000 فوت-c باشد. با این حال، در داخل خانه، یک پنجره جنوبی با لبه های پهن در خارج، تقریباً به اندازه یک پنجره با نوردهی شمالی، نور دریافت می کند. نوردهی های جنوبی و غربی برای اکثر گیاهان قابل تعویض هستند. در زمستان، بیشتر گیاهان، به جز آنهایی که ترجیح قطعی برای نوردهی شمالی دارند، می توانند در اتاقی با نوردهی جنوبی قرار گیرند.

پنجره های با نوردهی شمالی کمترین نور و کمترین دما را ارائه می دهند. برای مثال کشور ایالات متحده در نیمکره شمالی قرار دارد، به همین خاطر بیشتر نور خورشید خود را از جنوب دریافت می کند. از بین چهار نوردهی، نوردهی شمالی کمترین نور و گرما را در طول سال دریافت می کند.

برای خرید بذر خربزه اینجا کلیک کنید!

تغییرات در نفوذ نور طبیعی با فصول اتفاق می افتد.

آموزش کاشت گیاه در خانه
آموزش کاشت گیاه در خانه

شکل 2. در داخل خانه شما، تغییرات در نفوذ نور طبیعی با فصول اتفاق می افتد.

به دلیل نور کم، حفظ گیاهان سالم می تواند یک چالش باشد. یک طاقچه شمالی می‌تواند سطح نور را تا 200 فوت سانتی‌گراد در یک روز زمستانی صاف اندازه‌گیری کند، که برای برخی گیاهان، مانند بنفشه آفریقایی، بهینه است. این نوردهی برای گیاهان با شاخ و برگ سبز بهترین است زیرا رنگ روی شاخ و برگ های متنوع در شرایط کم نور از بین می رود. اگرچه اکثر گیاهانی که در داخل خانه رشد می کنند در یک اتاق شمالی رشد نمی کنند، اما ممکن است آن را برای مدت کوتاهی تحمل کنند.

فصل ها میزان نور طبیعی ورودی از پنجره ها را تغییر می دهند. به عنوان مثال، خورشید تابستان در مقایسه با خورشید زمستان به اوج بالاتری می رسد (شکل 2). بنابراین، نور خورشید در زمستان بیشتر به داخل اتاق نفوذ می کند.

 

چگونه می توانید متوجه شوید که گیاه شما نور کافی دریافت نمی کند؟

 1. گیاه رشد نمی کند.
 2. میانگره‌ها (فضاهای بین برگ‌ها) روی رشد جدید بسیار طولانی‌تر از میانگره‌های قسمت قدیمی‌تر گیاه هستند.
 3. برگهای جدید کوچکتر از برگهای قدیمی هستند.
 4. رنگ برگ در شاخ و برگ های جدیدتر سبز روشن تر از شاخ و برگ های قدیمی است.
 5. برگ های مسن تر مرده اند.

تاثیر دما بر رشد بذر و گیاه

دما دومین عامل موثر بر رشد گیاه و بذر در محیط های داخلی است. مردم در محدوده 72 درجه فارنهایت82- درجه فارنهایت احساس راحتی می کنند و گیاهان داخلی می توانند در محدوده 58 درجه فارنهایت 86- درجه فارنهایت به خوبی تحمل کنند و رشد کنند زیرا بیشتر گیاهان سرپوشیده از مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان سرچشمه می گیرند.

دما و نور از طریق فرآیندهای فتوسنتز و تنفس به هم مرتبط هستند. این فرآیندها را می توان به عنوان “یین و یانگ” زندگی گیاهی – دو بخش از یک دایره – در نظر گرفت. فتوسنتز قندها و نشاسته را می سازد که سپس با تنفس تجزیه می شوند تا انرژی برای رشد بافت های جدید (رشد) و حفظ بافت های موجود فراهم شود. دمای بالا باعث افزایش سرعت تنفس می شود. اگر گیاه قند کافی تولید نکند (مانند نور کم)، دمای بالا ممکن است قندهای کمی را که تولید می‌شود، تجزیه کند و رشد کمی باقی بماند. نگهداری بر رشد اولویت دارد. بنابراین، در نور ناکافی، گیاهان رشد نمی کنند. اگر نور آنقدر کم باشد که قندهای تولید شده برای نگهداری کافی نباشد، گیاه در نهایت می میرد.

هنگامی که سطح قند پایین است، گیاه مواد مغذی و قند را از برگ های مسن می گیرد تا برگ های جدید را حفظ کند. برای کمک به گیاهان در یک محیط داخلی، دو گزینه در دسترس است: (1) افزایش سطح نور برای افزایش فتوسنتز و تولید قند یا (2) کاهش دمای شبانه برای کاهش سرعت تنفس و اجازه دادن به قندهای بیشتر برای رشد.

روش کاشت بذر
روش کاشت بذر

گیاهان از نظر دمایی حداقل و حداکثر متفاوت هستند. نمونه‌هایی از گیاهان خنک‌دوست مناسب برای مکان‌هایی که دما در شب به 50 درجه و در روز به 60 درجه می‌رسد عبارتند از Cyclamen، Wonder Plant، Fatshedera، Japanese Aralia و Fatsia. فهرستی از گیاهان و دمای مورد نیاز آنها در جدول 3 ارائه شده است.

برای خرید بذر گوجه فرنگی کلیک کنید!

همه گیاهان داخلی شرایط دمایی یکسانی برای رشد مطلوب ندارند. به عنوان مثال، آسپیدیسترا و سرخس ها در واقع با دمای پایین تر (72 درجه فارنهایت) بهتر رشد می کنند، در حالی که سایر گیاهان گرمسیری اگر دماهای 90 درجه فارنهایت تا 95 درجه فارنهایت باشد بهتر رشد می کنند. چنین دماهایی به ندرت در داخل خانه مجاز است.

بهترین محدوده دمایی برای گیاهان داخلی 70 درجه فارنهایت تا 80 درجه فارنهایت در روز و 65 درجه فارنهایت تا 70 درجه فارنهایت در شب است.

رطوبت نسبی در کاشت بذر به صورت تصویری

رطوبت نسبی میزان رطوبت موجود در هوا است. برای گیاهان داخلی، رطوبت نسبی زیر 20 درصد کم، 40 تا 50 درصد متوسط ​​و بالای 50 درصد زیاد در نظر گرفته می شود. رطوبت نسبی یک عامل بسیار مهم است، اما به راحتی نادیده گرفته می شود. در گلخانه، رطوبت نسبی 50 درصد یا بیشتر است. تعرق سریع و از دست دادن آب ممکن است باعث شود که گیاهان تازه خریداری شده در رطوبت نسبی 10 تا 20 درصد معمولی اکثر خانه ها قرار گیرند (شکل 3). بیشتر گیاهان سرپوشیده از مناطق استوایی می آیند که در آن رطوبت نسبی بالا رایج است. بنابراین، اقدامات زیر را انجام دهید تا به گیاهان خود کمک کنید تا با رطوبت نسبی کم در خانه خود سازگار شوند.

کاشت بذر به صورت تصویری
کاشت بذر به صورت تصویری

هر چه رطوبت کمتر باشد، آب بیشتری از برگ از دست می رود. در دمای یکسان 70 درجه فارنهایت، برگ در رطوبت نسبی 10 درصد نسبت به برگ در رطوبت نسبی 50 درصد آب بیشتری از دست می دهد.

مراحل کاشت گیاه با تصویر
مراحل کاشت گیاه با تصویر

هر چه دما بیشتر باشد، بخار آب بیشتری را هوا می تواند نگه دارد و آب بیشتری از گیاه از دست می رود. در همان رطوبت 50 درصد، برگی که در هوای 90 درجه فارنهایت قرار می گیرد، در مقایسه با برگ قرار گرفته در هوای 70 درجه فارنهایت، آب بیشتری از دست می دهد.

 • گیاهان را نزدیک به هم قرار دهید تا محیطی با رطوبت نسبی بالاتر ایجاد شود.
 • از یک ظرف کم عمق پر از آب و سنگ های گدازه یا شن استفاده کنید که تبخیر را از سطح وسیعی فراهم می کند و رطوبت نسبی را افزایش می دهد.
 • از بطری های اسپری کننده برای اسپری آب در اطراف گیاه استفاده کنید. با این حال، در واقعیت، برای ایجاد تفاوت در رطوبت نسبی در اطراف گیاه، باید هر چند دقیقه یک بار برای مدت زمان نامحدودی آب اسپری کنید.
 • شاخ و برگ و گل گیاهان دارای برگ های کرکدار را نباید آب پاشی کرد. آب روی چنین برگ‌هایی ممکن است طولانی‌تر بماند و فرصت‌هایی را برای جوانه زدن هاگ‌های بیماری فراهم کند.
 
 

تاثیر آب در رشد گیاه در خانه

مقدار آب

یادگیری آبیاری درست یکی از مهم ترین مهارت ها در مراقبت از گیاهان است. مصرف بیش از حد آب می تواند ریشه های گیاه را خفه کند و آب کم باعث بی نظمی و توقف رشد می شود. دفعات آبیاری به شرایطی که گیاهان در آن رشد می کنند بستگی دارد. هنگام پرداختن به میزان آب مصرفی، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. نوع گیاه: همه گیاهان از نظر نیاز آبی مشابه نیستند. این اطلاعات، همراه با اولویت نور، معمولاً روی برچسب گیاه درج می شود. به عنوان مثال، یک کروتون که نور زیاد را ترجیح می دهد، احتمالاً در مقایسه با یک گیاه آبدار مانند کاکتوس Opuntia به آبیاری مکرر نیاز دارد. هر دو نیاز نوری مشابهی دارند اما نیاز آبی متفاوتی دارند.
 2. اندازه گیاه: گیاهان بزرگتر در مقایسه با گیاهان کوچکتر به آب بیشتری نیاز دارند.
 3. حجم ظرف: اگر ظرف در حال رشد خیلی کوچک باشد، ممکن است آبیاری بیشتر مورد نیاز باشد.
 4. رطوبت خاک: مقدار آبی که از قبل در محیط کشت وجود دارد نیز بر دفعات آبیاری شما تأثیر می گذارد.
 5. شدت نور: گیاهان در نور زیاد در مقایسه با گیاهان در نور کم، آب بیشتری تعرق می کنند.

آبیاری نامناسب مشکلات زیادی ایجاد می کند. ظروف با نعلبکی ممکن است باعث تجمع بیش از حد نمک های محلول (از کودهای مصرفی) شوند. سطوح بالای نمک های محلول می تواند باعث آسیب به ریشه گیاه و کاهش رشد شود. هر آبی که پس از آبیاری در نعلبکی تخلیه شده بود را دور بریزید و مقدار زیادی آب به خاک بمالید تا نمک های محلول انباشته شده شسته شود. در تصمیم گیری در مورد زمانی که باید آبیاری کنید، با فشار دادن انگشت 2 سانتی متر یا بیشتر به زیر سطح، خاک را احساس کنید. اگر خاک هنوز مرطوب باشد، نیازی به آب بیشتری نیست. دستگاه های آب یا کنتورهای آب نیز برای ساده کردن آبیاری در دسترس هستند.

برای خرید بذر خیار گلخانه ای کلیک کنید!

کیفیت آب در کاشت بذرهای خانگی

کیفیت آب آبیاری در مورد گیاهان حساس به فلوئور و کلر مانند گیاه ذرت، گیاه Ti (Cordyline)، گیاه طاووس (Maranta) و گیاه مار زنگی (Calathea) مشکل است. با گذاشتن آب به مدت چند روز – به طوری که مقداری کلر و فلوئور از آن خارج شود – قبل از استفاده از آب به گیاهان، این مشکل را برطرف کنید. گیاهان حساس را از لبه حوض یا … دور کنید تا از پاشیده شدن آب به شاخ و برگ جلوگیری کنید. از گیاهان حساس در اطراف استخرهای سرپوشیده استفاده نکنید. به طور کلی گیاهان با برگ های خطی بلند (مانند گیاه عنکبوتی) بیشتر به فلوئور حساس هستند.

تغذیه در زمان کاشت بذر در خانه

آموزش کاشت بذر در خانه
آموزش کاشت بذر در خانه

شکل  الف. علائم آسیب فلوئور در گیاه ذرت شامل سوزاندن نوک و برگ است.

 
بسیاری از باغ های سرپوشیده با کود آبی مشکل مشابهی دارند. خطر کود دهی بیش از حد به این دلیل رخ می دهد که هر کود مورد استفاده چه به صورت مایع، چه پودر یا قرص در آب خاک حل می شود و در آب نمک ایجاد می کند. هنگامی که بیش از حد کود دهی می کنید، آب موجود در خاک آنقدر شور می شود که با حذف آب ریشه های گیاه را می سوزاند. نمک های محلول اضافی به صورت یک پوسته سفید رنگ در سطح محیط رشد و یا نزدیک لبه ظرف جمع می شوند.

 

قبل از تغذیه گیاهان در خانه به نکات زیر توجه کنید:

 

نوع گیاه: برخی از گیاهان تغذیه کننده های سنگینی هستند (مانند گونه های فیکوس)، در حالی که برخی دیگر برای ماه ها به کود اضافی کمی نیاز دارند یا اصلاً نیازی به کود ندارند (مثلاً ساکولنت ها).

حجم خاک: محیط رشدی که وجود دارد، گلدانهای کوچکتر در مقایسه با گلدانهای بزرگتر به کود کمتری نیاز دارند زیرا خاک کمتری دارند.

شدت نور: هر چه سطح نور بالاتر باشد، مواد مغذی بیشتری برای رشد گیاه مورد نیاز است.

کود دهی به گیاهان و بذرها درخانه 

یک گیاه سالم و تازه خریداری شده به ندرت نیاز به کود فوری دارد. در بیشتر موارد، مقدار کود مصرفی توسط تولید کننده تجاری، مواد مغذی کافی را برای دو تا سه ماه در خانه تامین می کند. در صورت مشهود بودن علائم کمبود، مصرف کود مطلوب است.

راهنمای کاشت بذر در خانه

راز کود دادن به گیاهان در داخل خانه این است که در هنگام رشد گیاه به مقدار کمی کود بدهید. بدون رشد جدید، گیاه نیاز محدودی به کود بیشتری دارد. در طول زمستان که سطح نور کم است، نیاز گیاه به کود کاهش می یابد. در طول تابستان که سطح نور افزایش می یابد و گیاه به طور فعال در حال رشد است، نیاز آن به کود افزایش می یابد. به عنوان نقطه شروع، از یک چهارم نرخ برچسب برای برنامه های ماهانه استفاده کنید. اگر رنگ کلی گیاه سبز روشن تر شد، هر دو هفته یکبار کود دهی کنید. اگر رشد جدید سبز تیره است اما برگها کوچک هستند و میانگره ها بلندتر از رشد قدیمی تر به نظر می رسند، میزان کود را کاهش دهید.

خاک و محیط رشد برای بذر و گیاه خانگی

محیط رشد، گیاهان و بذرهای خانگی، آب و مواد معدنی را فراهم می کند. هنگام خاک دهی مجدد گیاهان، مطمئن شوید که مخلوط جدید به خوبی زهکشی و هوادهی شده باشد، آب و مواد مغذی را به خوبی در خود نگه دارد و در محدوده pH مناسب (5.0-6.5) باشد. یک مخلوط گلدانی خوب، مقدار کافی اکسیژن را به سیستم ریشه می دهد. بیشتر مخلوط های حرفه ای برای استفاده خوب هستند. برخی از گیاهان به ترکیبات خاصی نیاز دارند، به عنوان مثال، بروملیاد، ارکیده و بنفشه آفریقایی. یا این مخلوط ها را بخرید یا خودتان تهیه کنید. در زیر چند فرمول برای تهیه مخلوط گلدانی خانگی وجود دارد.

مخلوط رشد برای گیاهان گلدار

مخلوط گلدان زیر باعث رشد گیاهان گلدار قابل قبول در اکثر خانه ها برای اکثر باغبانان می شود:

 •  قسمت خاک لوم باغی یا گلدان
 • قسمت ماسه یا پرلیت یا ورمیکولیت
 • قسمت پیت ماس

2 تا 3 اونس سوپر فسفات 20 درصد و ¾ اونس آرد استخوان یا سنگ آهک دولومیتی (به وزن) را به 4 گالن مخلوط گلدانی اضافه کنید. پس از استریل کردن خاک (به «نحوه استریل کردن خاک» مراجعه کنید)، 3 قاشق غذاخوری از کود 6-6-6 یا مشابه آن را به هر 4 گالن (½ بوشل) مخلوط اضافه کنید. با توجه به توصیه های سازنده، یک فرمول عنصر جزئی اضافه کنید.

برای تهیه بذر گوجه گلخانه ای اینجا کلیک کنید!

چگونه خاک را برای کاشت بذر خانگی استریل کنیم؟

عقیم سازی تعداد ارگانیسم های بیمار و علف های هرز موجود در خاک را کاهش می دهد. ابتدا خاک را با مقدار مساوی ورمیکولیت یا پیت ماس ​​مخلوط کنید (در غیر این صورت خاک بسیار سفت می شود). سپس مخلوط را مرطوب کرده و در فر قرار دهید. اجازه دهید به مدت 1 ساعت در دمای 180 درجه فارنهایت تا 200 درجه فارنهایت بپزد. پس از سرد شدن خاک، آماده استفاده است. برای درمان خاک در مایکروویو، ابتدا قسمت را با مقدار مساوی ورمیکولیت یا پیت ماس ​​مخلوط کرده و مرطوب کنید. مخلوط را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. در مرحله بعد، برای تعیین میزان زمان و سطح قدرت مورد نیاز برای گرم کردن مقدار خاک تا حدود 180 درجه فارنهایت، به دفترچه راهنمای سازنده مراجعه کنید (اکثر بخش‌های خاک معمولاً به 10 تا 15 دقیقه نیاز دارند). یک کاوشگر را در خاک قرار دهید و مطمئن شوید که تا 180 درجه فارنهایت تا 200 درجه فارنهایت گرم شده است. اجازه دهید خاک قبل از استفاده از آن خنک شود یا آن را برای استفاده بعدی ذخیره کنید.

 

سازگاری بذر و گیاه خانگی با محیط جدید

سازگاری، بمعنای سازگاری گیاه با محیط جدید است و برای سلامت و رشد گیاهان داخل خانه بسیار مهم است. در گلخانه ها، گیاهان به نور زیاد، تغذیه، تامین آب، دما و رطوبت نسبی – شرایط ایده آل برای رشد سریع عادت دارند. خانه‌های مسکونی، با فضای داخلی کم نور و رطوبت نسبی کم، به احتمال زیاد تجربه‌ای استرس‌زا برای گیاهان ایجاد می‌کنند – هر چه تفاوت بین محیط قبلی و محیط خانه بیشتر باشد، گیاه استرس بیشتری را تحمل می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

سبد خرید
به بالای صفحه بردن